Bezpłatne 2 dniowe szkolenie!

Bezpłatne 2 dniowe szkolenie dot. zmian w prawie pracy, dyskryminacji, mobbingu itp.

22-23.11.2022 r. Dwór Kombornia Hotel & SPA dla firm zatrudniających 10-49 osób ostatnie wolne miejsca.

Więcej informacji i dokumenty rekrutacyjne na stronie: 👉 http://wlbh.pl/?page_id=1012

Kolejne seminaria informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu “Work & Life Balance Hub”

Kolejne seminaria informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu “Work & Life Balance Hub” odbyły się w dniach 20-21 października w Płocku.

Nasi trenerzy Joanna Pałubska (MCPPN) i Tomasz Kłys (TOZCH) przeszkolili przedstawicieli 12 przedsiębiorstw z zasad stosowania równości szans kobiet i mężczyzn w zatrudnieniu. Pozwoli to firmom biorącym udział w naszych szkoleniach zwiększyć swoją efektywność i konkurencyjność na rynku pracy dzięki wykorzystaniu różnorodności kapitału ludzkiego – kobiet i mężczyzn.

Read More

Work-life balance czy work-life blending, i jakie znaczenie ma w tym dobrostan?

O wyzwaniach związanych z pogodzeniem obowiązków zawodowych z życiem osobistym, profilaktyce wypalenia zawodowego oraz zapomnianym pojęciu dobrostanu, opowiada Patrycja Załuska. Właścicielka firmy Re:start kariery oraz ekspertka ds. rynku pracy Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Zawodowo zajmuje się przekonaniami związanymi z zarządzaniem wiekiem w organizacji i podczas rekrutacji. Autorka książki „Restart kariery. Zbuduj swoją przewagę na rynku pracy”.

Read More

Kobiety na rynku pracy – raport

Zacznijmy pozytywnie od internetowej informacji zacytowanej, że obecnie w organizacjach na polskim rynku zachodzi już więcej dobrych zmian, i to pozytywnych dla samych pracowników. Obecne dobre trendy prowadzącą do zrównania istniejących na rynku pracy zawodowych szans między kobietami a mężczyznami. Dalej niestety nie można jeszcze mówić o zjawisku równości. Jak wynika z poniżej cytowanego raportu firmy Hays Poland „Kobiety na rynku pracy 2021” już co druga specjalistka uznaje nasz polski rynek pracy za coraz bardziej przyjazny kobietom!

Read More

Tylko 21 dni rząd chce dać firmom na przygotowanie się do wielkich zmian w kodeksie pracy i zasiłkach

Jest druga, ostateczna wersja rządowego projektu nowelizacji Kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw, która ma wdrożyć dwie unijne dyrektywy – propracownicze i prorodzicielskie. Jak dowiedział się serwis Prawo.pl, projekt, który z początkiem sierpnia br. został skierowany pod obrady Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, ma wejść w życie po upływie 21 dni od ogłoszenia ustawy. Zdaniem prawników, to bardzo krótki termin.

Read More