Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie jak na razie bije na głowę wszystkie inne główne kongresy gospodarcze w Polsce pod względem równowagi płci uczestników paneli.

Na łącznie 268 miejsc w panelach (to więcej niż ogólna liczba osób uczestniczących w panelach, ponieważ niektórzy brali udział w więcej niż jednym wydarzeniu, a liczymy każde pojawienie się w dyskusji) podczas wrześniowego EFNI było 150 mężczyzn i 98 kobiet. Oznacza to, że kobiety stanowiły 39,5 proc. uczestników paneli podczas kongresu.

Czytaj więcej

Różnorodność się opłaca

Firmy z istotną reprezentacją kobiet w zarządach i radach nadzorczych mają lepszą kulturę korporacyjną i lepiej sobie radzą pod względem ekonomicznym – zgodzili się uczestnicy debaty na Europejskim Forum Nowych Idei.

Czytaj więcej

Rekrutacja do Pilotażu modelu WLBH

Ze względu na nowelizację kodeksu pracy, która wchodzi w życie 7 września br. i przyniesie zmiany w przepisach prawa pracy dotyczące mobbingu i przeciwdziałania dyskryminacji w zatrudnieniu (art. 11[3], 18[3a] § 1 oraz 94 [3] § 4 KP) informujemy że, w ramach projektu „Work & Life Balance Hub” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, eksperci projektu poprowadzą bezpłatny pilotaż, który kompleksowo przygotuje Twoją firmę na nadchodzące zmiany.

Czytaj więcej